Język:/Language:

język polski język angielski Język niemiecki język francuski
Logo firmy budowlanej Dom z Bieszczad produkującej domy drewniane z bali
Nasze aktualne realizacje
(budowy, meble)
można śledzić na naszym
Facebooku
Kontakt telefoniczny

+48 13 491 50 86


Adres e-mail

poczta@domzbieszczad.pl


Domy drewniane
F.P.H.U. Dom z Bieszczad s.c.
Całoroczne drewniane domy z bali!
wiosna
Domy z bali Projekty drewnianych domów z bali
Domy drewniane
F.P.H.U. Dom z Bieszczad s.c.
Całoroczne drewniane domy z bali!
lato
Domy drewniane
F.P.H.U. Dom z Bieszczad s.c.
Całoroczne drewniane domy z bali!
jesień
Domy drewniane
F.P.H.U. Dom z Bieszczad s.c.
Całoroczne drewniane domy z bali!
zima
Certyfikat ISO F9001

Wydarzenia i nowości

Oficjalne otwarcie działu meblowego

Drewniane biurko debowe
Data: 2017-01-01

Jako że wielu klientów pytało nas o możliwość wykonania mebli, postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność. Z dniem 01.01.2017 r. otworzyliśmy oficjalnie dział meblowy, który wcześniej działał tylko na zlecenie klientów, którym wykonywaliśmy domy. W stworzonej w tym celu stolarni nasi doświadczeni pracownicy wykonują wszelkiego rodzaju meble wykonane zarówno z płyt meblowych: laminowanych, fornirowanych oraz z drewna litego: dębowego, sosnowego, bukowego oraz olchy.

Indywidualne podejście do klienta pozwala nam na stworzenie mebli funkcjonalnych oraz pasujących do każdego pomieszczenia. Drewniane fronty stosowane w naszych meblach są wykonywane przez naszych stolarzy wg kilku dostępnych wzorów. W naszych wyrobach stosujemy akcesoria meblowe wyłącznie najwyższej jakości takich producentów jak GTV, Blum, Peka, Rejs, Gamet itp. co pozwala nam na wykonanie mebli w wysokim standarcie.

W naszej ofercie mebli znajdują się takie pozycje jak: zabudowy kuchenne, stoły stałe oraz rozsuwane, komody, szafy, biurka, łóżka oraz meble ogrodowe.

Domy szkieletowe

Domy szkieletowe
Data: 2015-08-20

Na polskim rynku technologia budowy domów drewnianych w technologii szkieletowej jest stosunkowo mało znana, jednak na świecie szczególnie w Skandynawii i Ameryce Północnej jest ona bardzo popularna i ceniona, ze względu na wysoką energooszczędność budynków, trwałość i najważniejsze zalety domów szkieletowych takich jak ich szybkość stawiania oraz cena

Budowa domu drewnianego w technologii szkieletowej trwa zdecydowanie krócej, niż tradycyjnego, murowanego. Dom przyjeżdża praktycznie gotowy na plac budowy ­ wystarczy go tylko "poskładać". Nie wymaga on prócz fundamentowania żadnych prac mokrych, jak betonowanie czy murowanie, dzięki temu jego budowa może odbywać się również w zimie.

Cena budownictwa szkieletowego jest niższa od budownictwa tradycyjnego i zapewnia przy wysokiej izolacyjności cieplnej, a co za tym idzie doskonałej energooszczędności bardzo niskie koszty eksploatacyjne. Lekka konstrukcja domu drewnianego w technologii szkieletowej do minimum ogranicza wielkość fundamentów, dzięki czemu ich koszt jest niższy, a także mniej kosztuje transport materiałów na budowę. Konstrukcja domów drewnianych szkieletowych zezwala na łatwe przebudowy, rozbudowy czy modernizacje np. w zakresie przestawiania ścianek, czy naprawę lub wymianę instalacji.

Drewno jako surowiec naturalny, posiadający zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza niepowtarzalny, trudny do uzyskania w innych technologiach, mikroklimat wnętrza budynku. W krajach gdzie budownictwo z drewna jest szeroko rozpowszechnione, statystyczny mieszkaniec tych domów żyje kilkanaście lat dłużej.

Do budowy domu w technologii szkieletowej stosujemy tylko bardzo dobrej jakości drewno iglaste, bez śladów pleśni, grzybów, owadzich korytarzy i kory. Czterostronnie strugane, z fazowanymi krawędziami, suszone komorowo i o wilgotność nie większej niż 20%. zaimpregnowane atestowanymi środkami.

Jeżeli chodzi o impregnację, największy nacisk kładziemy na dokładne zabezpieczenie elementów takich jak : zewnętrzne elementy konstrukcyjne domu, słupy i podpory poniżej poziomu gruntu, części ścianek szkieletowych w piwnicach i stropów opartych na ścianach piwnicznych, elementy stykające się z betonem, legary podłogowe i belki podwalinowe. Po wybudowaniu domu drewnianego wszystkie widoczne elementy drewniane (w przypadku elewacji drewnianej cały dom) malowane są dwukrotnie nowoczesnymi olejami Osmo w wybranym przez inwestora kolorze. Środki te doskonale i na długo zabezpieczają drewno i znacznie opóźniają czas do jego powtórnej renowacji w porównaniu do stosowanych obecnie na rynku preparatów zabezpieczających drewno.

Szkieletową konstrukcję ścian zewnętrznych domu drewnianego montuje się z kantówek o przekroju 40 x 140 mm ze względu na konieczność zapewnienia odpowiedniej izolacyjności cieplnej. Poszczególne elementy łączy się gwoździami, a między nimi umieszcza materiał termoizolacyjny. Od środka szkielet i ocieplenie trzeba zaizolować folią paroszczelną.

Szkielet ścian zewnętrznych najczęściej obity jest usztywniającymi płytami OSB, pokrytymi izolacją z folii wiatroizolacyjnej, która nie hamuje przepływu pary wodnej z wnętrza domu. Sama elewacja w zależność od gustu i wyboru inwestora może być wykończona dowolnie poczynając od tynku strukturalnego, poprzez szalówkę drewnianą która może również imitować bale drewniane, aż po licówkę ze szlachetnej cegły klinkierowej.

Ściany wypełnione izolacją cieplną, pozwalają do minimum ograniczyć grubość ścian zewnętrznych dzięki czemu dom drewniany o powierzchni całkowitej 100m2 posiada o 10 ­12 m2 więcej powierzchni użytkowej w porównaniu do takiego samego z zewnątrz domu murowanego. Co jest dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść domów drewnianych

Nasze domy z drewna w technologii szkieletowej posiadają ściany zewnętrzne w standardzie energooszczędnym, dzięki temu, że w zasadzie cała przegroda składa się z warstwy izolacji a stosując dodatkowo pod warstwę elewacyjną dodatkowe ocieplenie wełną mineralną lub styropianem można obniżyć współczynnik przenikalności cieplnej do wartości U= 0,15 (W/m2*K)

Nadproża z ociepleniem w zewnętrznych ścianach szkieletowych mają porównywalną izolacyjność jak cała ściana. Montuje się je z kilku wąskich belek drewnianych, które zapewniają odpowiednią nośność, a między nimi umieszcza się warstwę wełny mineralnej. Taki system montażu nadproży jest kolejnym parametrem gdzie domy drewniane mają przewagę nad domami murowanymi w których nadproża często są mostkami termicznymi zwiększającym zapotrzebowanie na energię całego budynku.

Przekrój ściany w standardzie domu energooszczędnego

Przykładowy przekrój ściany zewnętrznej w standardzie energooszczędnym (Wełna mineralna 5 + 15 + 10 cm)
U= 0,15 (W/m2*K)

Ściany wewnętrzne mają podobną budowę, ale warstwa ocieplenia jest cieńsza i nie osłania jej folia. Konstrukcja tych ścian wykonanych z kantówki 50 x 100 mm, obłożona jest obustronnie warstwą wykończeniową wybraną przez inwestora na etapie projektowania.

W naszych domach drewnianych, jako nieliczni stosujemy okładzinę wewnętrzną ścian z podwójnej warstwy tzn. płyt gipsowo­kartonowych i płyt OSB grubości 12 mm montowanych w układzie przestawnym, co znacząco poprawia ognioodporność, wpływa na statykę budynku i samych ścian, oraz zapobiega powstawaniu rys i pęknięć wewnątrz pomieszczeń w trakcie ich użytkowania.

Domy drewniane szkieletowe mają stropy wykonane z gęsto rozstawionych belek drewnianych lub prefabrykowanych drewnianych belek dwuteowych. Między nimi umieszcza się wełnę mineralną, izolującą akustycznie. Od góry strop obija się płytami OSB, a od dołu instaluje sufit podwieszany z płyt g­k lub obicie drewnianymi deskami.

Konstrukcja dachu w systemie szkieletowym odpowiada konstrukcji ścian zewnętrznych. Najczęściej stosowane są krokwie dachowe o przekroju 5 x 25 cm. oparte na ścianach kolankowych i płatwiach pośrednich lub kalenicowej w rozstawie takim jak słupki ścian (około 40 ­ 60 cm). takie rozwiązanie jest najlepsze jeżeli chodzi o sztywność budynku i przekazywanie obciążeń na fundament. Dla domów drewnianych o dużej powierzchni stosujmy często prefabrykowane wiązary kratowe zwłaszcza jeżeli inwestorzy chcą uniknąć dużej ilości słupów podporowych wewnątrz budynku. Ocieplenie dachu to najczęściej wełna mineralna o grubości min. 20 cm., która w połączeniu z folią wiatroizolacyjną od góry i paroizolacyjną od spodu oraz sprawną wentylacją połaci dachowej zapewnia bardzo dobrą izolacyjność cieplną przegrody.

Podsumowując:

Wznoszenie domów w systemie szkieletowym jest bardzo rozpowszechnione w krajach o klimacie znacznie surowszym niż polski. Dowodzi to, iż domy wykonane tą techniką charakteryzują się bardzo dobrą ochroną cieplną, co jest trudne do uzyskania w innych technologiach podobnym kosztem. Fakt, iż konstrukcja domu jest w całości drewniana obniża jej ciężar, co pozwala zaoszczędzić przy budowie fundamentów. Technologia ta jest tzw. technologią "suchą". Oznacza to, że nie wykonuje się betonowania i murowania (wyjątkiem są fundamenty). Dzięki temu prace budowlane wykonywać można niezależnie od pory roku (nawet w zimie).

Budowa konstrukcji sprowadza się do montażu elementów przy użyciu gwoździ oraz metalowych łączników. Wyeliminowane są przerwy technologiczne spowodowane np. schnięciem betonu jak to ma miejsce w budownictwie tradycyjnym, co znacznie skraca ogólny czas budowy. Wykonanie domu ­ od podstaw do wykończenia "pod klucz" ­ szacuje się na ok. 3 miesiące. Domy drewniane w systemie szkieletowym charakteryzują się także łatwością przebudowy i modernizacji. Bez większych problemów można dom rozbudować, w momencie gdy powiększa się rodzina, jak również wymienić instalację na nowocześniejszą gdy zajdzie taka potrzeba.

Dachówki Tilcor w budowanych przez naszą firmę domach drewnianych

Dachowki firmy Tilcor w domach drewnianych produkowanych w firmie Dom z Bieszczad
Data: 2015-07-03

Profil dachówki Tilcor zachowuje wytworny wygląd pokrycia w stylu gontu drewnianego , zapewniając dodatkowo zalety lekkiej stali. Ich charakterystyczny profil pasuje do każdego stylu architektonicznego. Dachówki Tilcor są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, jak również wzorach przetłoczeń aby mogły stanowić piękne zwieńczenie każdego dachu domu.

Szeroko zakrojone prace badawczo-rozwojowe w ramach procesu projektowania gwarantują, że każda wytworzona dachówka Tilcor cechuje się najwyższą jakością oraz odznacza się wyjątkową trwałością i wytrzymałością.

Profile dachówek i akcesoria dekarskie są tak skonstruowane, że poszczególne dachówki zazębiają się i zachodzą na siebie, dzięki czemu są odporne na zerwanie przez wiatr i nie dopuszczają do przedostawania się opadów atmosferycznych pod pokrycie. Dachówki Tilcor, które ważą mniej niż 7 kg/m2, umożliwiają stosowanie „systemu lekkiego pokrycia dachowego”, co pozwala uzyskać znaczne oszczędności kosztowe podczas budowy. Zastąpienie starego dachu nowym z dachówek Tilcor zaledwie w ciągu kilku dni poprawi wygląd i podwyższy wartość każdego domu. Wszystkie pokrycia dachowe wytwarzane pod marką Tilcor są produkowane ze stali chronionej powłoką alucynkową Zincalume@.

Powłoka dachówek Tilcor o specyficznej fakturze zapewnia dodatkową ochronę dzięki kruszywu skalnemu wtopionemu w podkład akrylowy. Wierzchnia bezbarwna powłoka akrylowa jest nakładana przed utwardzeniem w piecu. Ta niezwykle trwała powłoka, odporna na promieniowanie UV, zapewnia produktom dachowym Tilcor trwałość w najsurowszych warunkach atmosferycznych na całym świecie. Tilcor® posiada certyfikat zgodności z normą ISO 9001 oraz wszelkie certyfikaty wystawione przez polskie instytucje jak ITB, PZH. Międzynarodowe raporty z testów oraz oceny i wyniki badań praktycznych potwierdzają, że produkty Tilcor są w 100% wodoodporne, odporne na trzęsienia ziemi i działanie ognia oraz opierają się huraganom o prędkości do 190 km/h. Dach pokryty dachówkami marki Tilcor® nie tylko ochroni Państwa dom, ale również zapewni niezmącony spokój ducha dzięki wieloletniej gwarancji udzielanej przez Tilcor®. Nie znajdą Państwo trwalszego, bardziej uniwersalnego i bardziej atrakcyjnego pokrycia dachowego na rynku światowym, które dorównywałoby marce Tilcor® pod względem jakości wykonania i przystępności cen.



Specyfikacja dachówek TILCOR
Specyfikacja dachówki Tilcor
  • BEZBARWNA POWŁOKA AKRYLOWA
  • NATURALNA POSYPKA MINERALNA
  • BARWNA POWŁOKA AKRYLOWA
  • ANTYKOROZYJNA POWŁOKA AKRYLOWA
  • POWŁOKA ZINCALUME
  • BLACHA STALOWA
  • POWŁOKA ZINCALUME
  • ANTYKOROZYJNA POWŁOKA AKRYLOWA


Wybór kolorów
Kolory dachówek Tilcor

Orginalne i ciekawe systemy wznoszenia długowiecznych domów w konstrukcji drewnianej tj. Domy drewniane z bali, Fachwerk, Domy szkieletowe.

Budowa drewnianego domu w Rudniku Wielkim z bala według projektu ChmielnikiDW2
Data: 2012-12-06

Dzisiaj inwestor decydujący się na wykonanie domu dobrze komponującego się z otaczającym środowiskiem naturalnym, takim jak las, ogród, ma do wyboru wiele ciekawych rozwiązań. Między innymi są to domy z bali, domy szkieletowe, oraz domy w technologii muru pruskiego Fachwerk. Wszystkie te trzy opcje charakteryzują się tym, że mają w całości lub tylko w części drewniane elewacje. Przy odpowiednim doborze rodzaju i koloru pokrycia dachowego można uzyskać kompozycję, która do skonale wpasuje się w otoczenie domu.

Firma budowlana DOM Z BIESZCZAD na bazie wieloletniej praktyki wykonawczej i projektowej opracowała wyżej opisane systemy budowy domów w konstrukcji drewnianej. Dom z bali, którego całą elewację tworzą bale prostokątne lub półokrągłe. Dom z murupruskiego Fachwerk, którego elewację tworzą drewniane słupy i rygle wypełnione ścianą klinkierową lub otynkowaną ścianą. Dom szkieletowy, którego elewację tworzą deski drewniane, płytki klinkierowe lub tynk akrylowy. Budowane ekologiczne całoroczne domy drewniane spełniają aktualne wymagania cieplne i wytrzymałościowe, przy jednoczesnym dbaniu o wygląd każdego detalu. DOM Z BIESZCZAD jest wiodącym wykonawcą w Polsce tego typu budynków.

We wszystkich trzech opisanych systemach ściany zewnętrzne umożliwiają wentylację tzw. „oddychanie”, czyli ściany utrzymują optymalną dla człowieka wilgotność powietrza wewnętrznego. Elewacja zewnętrzna domu jest łatwa do utrzymania w czystości, elewacja może być odnawiana co 10 lat. Ściany wewnętrzne można wykończyć w dowolny sposób, np. płytą gipsowo kartonową, deską, imitacją bala prostokątnego, czy też imitacją bala półokrągłego. Każdy z tych systemów spełnia wymagania cieplne stawiane budownictwu energooszczędnemu, jest bardzo trwały i stanowi doskonałą alternatywę dla budownictwa murowanego. Firma DOM Z BIESZCZAD do budowy drewnianych domów z bali stosuje najlepiej nadające się do tego drewno jodłowe i świerkowe. Nie stosujemy drewna sosnowego, gdyż z czasem ulega ono przebarwieniom, co nie wpływa korzystnie na estetykę domów.

Opracowane systemy wznoszenia domów w konstrukcji drewnianej przez DOM Z BIESZCZAD, zawierają liczne rozwiązania mające na celu usztywnienie konstrukcji gwarantujące pełne bezpieczeństwo i długotrwałość tego typu konstrukcji. Nie układamy elementów jeden na drugim, a bazujemy na opracowanych systemach, które precyzyjnie określają jak poszczególne elementy ze sobą współpracują. Istotne jest w tym, że systemy te są stale ulepszane. Inwestor dzięki temu ma za pośrednictwem firmy DOM Z BIESZCZAD pewność, że zastosowano u niego najbardziej zaawansowane rozwiązania. Zaczynając od nośności budynku jako całości i jego poszczególnych elementów, poprzez warunki wygodnej użyteczności takie jak uniknięcie skrzypienia stropów i ścian, uniknięcie mostków cieplnych, tj. miejsc gdzie ciepło będzie uciekać z domu, uniknięcia ugięć elementów, uniknięcie przeciekania i zawilgocenia. Przykładamy dużą wagę do estetyki oraz mistrzowskiego wykończenia każdego elementu. Jeśli zatem ktoś szuka wykonawcy domu o wyszukanych kształtach i chce mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z wytycznymi, oraz jeśli chce profesjonalnego doradztwa na każdym etapie budowy w zakresie zastosowanych rozwiązań powinien się skontaktować z firmą DOM Z BIESZCZAD. Pozostajemy stale w kontakcie z Inwestorem, od momentu uzgadniania zakresu prac i sporządzania ich wyceny, w trakcie sporządzania projektu lub adaptacji projektu do wybranej technologii i uzyskaniu pozwolenia na budowę, idąc poprzez etap przygotowywania produkcji oraz prac montażowych, a kończąc na ułożeniu ostatniego elementu i odebraniu budowy.

Projekt domu drewnianego określa odpowiednie połączenia wszystkich elementów, przez co cała konstrukcja jest niezawodnie przytwierdzona do fundamentów. Dach jest gęsto mocowany do ścian poddasza, ściany poddasza mocowane są do ścian parteru, które z kolei są przytwierdzane do fundamentów za pomocą dużej ilości kotew mechanicznych.

Nasz zespół jest w stanie adoptować każdy projekt wykonany w technologii murowanej do każdej z trzech oferowanych technologii, tj. domów z bali, domów szkieletowych, oraz drewnianych domów w technologii muru pruskiego. Więźba dachowa wraz ze ścianami poddasza, stropem oraz ścianami parteru tworzy wspólnie pracujący system. Elementy "mocniejsze" za pomocą odpowiednich połączeń będą pomagać elementom „słabszym”. Pamiętajmy, że tarcica drewniana jest zróżnicowana i niejednorodna, ważne jest zatem uwzględnienie tego na etapie projektowania. Należy odpowiednio scalić wszystkie elementy tak, aby przekazywały sobie obciążenia i zapewniały bezpieczeństwo konstrukcji. Według naszych obserwacji i badań popartych doświadczeniem w wykonawstwie jesteśmy w stanie stale udoskonalać i wprowadzać w życie metody wznoszenia domów. Często wspieramy się trójwymiarowymi modelami numerycznymi sporządzonymi w programie komputerowym, aby mieć całkowitą pewność stosowanych rozwiązań.

Technologie opracowane przez DOM Z BIESZCZAD są sprawdzone i zastosowane w ponad sześćdziesięciu realizacjach domów z bali na terenie całej Polski począwszy od południa Polski w Bieszczadach, Nowego Sącza, przez centralną, a kończąc na północnej Polsce w okolicach Gdańska.

Posiadamy atesty oraz asygnaty na zakup drewna w lasach państwowych, które potwierdzają wysoką klasę wytrzymałości surowca, który wykorzystujemy do budowy domów. Udzielamy również gwarancji na całą konstrukcję domu z bali, udostępniamy certyfikaty jakości wszystkich materiałów jakie stosujemy do budowy domów drewnianych.

Stosowane bale drewniane są obrabiane i polerowane czterostronnie co gwarantuje im odpowiednią gładkość i równość. W każdej ścianie jest zastosowana pustka powietrzna, która współpracuje z folią wysoko paro przepuszczalną. Folia ta z jednej strony zatrzymuje ewentualne przedmuchy i wilgoć pochodzącą z zewnątrz, a z drugiej strony wentyluje izolację termiczną umożliwiając jej wysuszanie. Istotną warstwą w każdej ścianie jest również folia paroszczelna, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci z wewnętrznych pomieszczeń do ściany. Całość jest przykryta wykończającymi deskami nadającymi niepowtarzalny wystrój wnętrz.

Bardzo ważne podczas budowy domu z bali jest odpowiednie prowadzenie jej podczas wszystkich etapów. Dom drewniany musi być jak najszybciej wybudowany przez sprawną i wykwalifikowaną ekipę montażową do stanu surowego zamkniętego, tj. stanu z zamkniętymi wszystkimi otworami i kompletnym pokryciem dachowym. Uniknąć można w ten sposób zbyt dużego zawilgocenia elementów drewnianych. Możliwe jest to tylko wtedy gdy zosowanie wcześniej wykonany wstępny montaż w zakładzie prefabrykacji pod zadaszeniem. Pozwoli to starannie przygotować cały dom z bali bez narażania go na zalanie deszczem. Po wstępnym zmontowaniu należy dom rozebrać i wypolerować każdy jego element przy jednoczesnym nadaniu mu żądanego kształtu wykańczającego. Kolejnym etapem jest wstępna impregnacja tak przygotowanego drewna dodatkowo zabezpieczająca go przed zawilgoceniem. Dzięki tym pracom przygotowawczym prace montażowe na placu budowy zostaną znacznie skrócone w czasie, co jest istotną korzyścią obserwowaną podczas użytkowania drewnianego domu. Nie powstają bowiem w takim domu zawilgocenia i pleśnie. Po zakończonym ostatecznym montażu domu z bali jest on jeszcze dwukrotnie malowany lakierami, które zabezpieczają drewno przed warunkami atmosferycznymi na wiele lat.

Po tym etapie można rozpocząć wykonywanie instalacji, które będą już wtedy chronione przed warunkami atmosferycznymi. Inwestor musi pamiętać aby na tym etapie intensywnie wentylować dom i w miarę szybko rozpocząć ogrzewanie domu w okresie zimowym, nawet jeśli nie jest jeszcze ukończony wewnątrz. Jeśli zostaną wykonane izolacje cieplne, to dom nie będzie już wymagał ogrzewania w celu uniknięcia powstawania przemarzania na ścianach.

Drewno jest materiałem stale pracującym i dostosowującym się do otaczających warunków. Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt dużo wilgoci to drzewo będzie ją pochłaniać. Jeśli natomiast w pomieszczeniu będzie zbyt sucho, to drewno odda zmagazynowaną wilgoć. Dodam, że jest to cecha korzystna dla zamieszkującego dom człowieka. Osiąga on dzięki temu stałą najbardziej korzystną dla zdrowia wilgotność w pomieszczeniu. Zachęcamy do częstego odwiedzenia naszej strony internetowej www.domzbieszczad.pl i przeglądania nowości oraz recenzji Inwestorów, którzy korzystali z naszych usług podczas budowy drewnianego domu z bali. Wszystkim Klientom dziękujemy za tak liczne pozytywne opinie dotyczące domów drewnianych wyprodukowanych w naszej firmie budowlanej.